Tuesday, May 7, 2013

PRU 13- 2013

from Harakah Daily

STATISTIK KESELURUHAN BAGI PARLIMEN PRU13

Pemilih Berdaftar : 13,268,002
Pengundi: 11,257,147 (84.8%)
Kertas Undi ditolak: 171,556 (1.3%)
NEGERIJUMLAH
PERLIS30003
KEDAH1004115
KELANTAN500914
TERENGGANU40048
PULAU PINANG373013
PERAK1273224
PAHANG1012114
SELANGOR549422
W.P KUALA LUMPUR254011
W.P PUTRAJAYA10001
NEGERI SEMBILAN52108
MELAKA41106
JOHOR2141026
W.P LABUAN10001
SABAH2221025
SARAWAK2551031
JUMLAH133383021222

STATISTIK KESELURUHAN BAGI DUN PRU13

Pemilih Berdaftar : 11,351,694
Pengundi: 9,742,254 (85.8%)
Kertas Undi ditolak: 151,780 (1.3%)
NEGERIJUMLAH
PERLIS13011015
KEDAH21294036
KELANTAN120321045
TERENGGANU170141032
PULAU PINANG1019110040
PERAK311855059
PAHANG30732042
SELANGOR12151514056
NEGERI SEMBILAN221103036
MELAKA21610028
JOHOR381341056
SABAH48407160
JUMLAH2759585491505

KEPUTUSAN akhirnya BN - 133, Pakatan Rakyat, yang dianggotai DAP, PKR dan PAS, pula mengumpulkan 89 kerusi Parlimen - menambah tujuh kerusi berbanding lima tahun lalu.

Selangor - Pakatan 44, BN 12
Penang - Pakatan 30, BN 10
Kelantan - Pakatan 33, BN 12

Perak BN 31 PR 28
Terengganu BN 17 PR 15
Kedah BN 21 PR 15
Negeri Sembilan 22 PR 14

Tapi aku tak terkejut sebab  Bekas MB Johor, Abd Ghani Othman dan bekas KM Melaka, Mohd Ali Rustam tewas. 

So 2018 ada harapan besar untuk Parti pembangkang menang! Orang islam marilah kita bersatu!

Affan n Aqeel

Affan n Aqeel

Affan - 7 months (so cute ...)

Affan - 7 months (so cute ...)

Shibam Aqeel- 7 months

Shibam Aqeel- 7 months